OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy

Żylaki mogą być niebezpieczne

Żylaki to problem, który dotyczy ponad połowy społeczeństwa i jest to jedno z najczęstszych schorzeń w Polsce i na świecie. Żylaki to widoczne, trwałe, odcinkowe rozszerzenie żyły lub żył układu powierzchownego. Częstość zachorowań wzrasta z wiekiem. Warto zatem wiedzieć, jak je leczyć, a jeszcze lepiej – jak im zapobiegać.
Żylaki są powodem dokuczliwych dolegliwości, powodują dyskomfort, uczucie “zmęczenia” nóg, skurcze nocne, obrzęki, pajączki naczyniowe, pieczenie.
Dolegliwości nasilają się w ciągu dnia i ustępują częściowo w trakcie chodzenia lub po położeniu się. Objawy, te powinny skłonić nas do jak najszybszej wizyty u lekarza.
Żylaki częściej występują u kobiet niż u mężczyzn, często jest to przypadłość dziedziczona genetycznie. Na ich tworzenie się duży wpływ mają także czynniki zewnętrzne: nadwaga i otyłość, siedzący lub stojący tryb życia, leczenie hormonalne (w tym również przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych), palenie papierosów, nadużywanie sauny i solarium. Niebagatelną rolę odgrywa także noszenie zbyt obcisłego ubrania, przewlekłe zaparcia, brak aktywności fizycznej oraz ciąża i poród. Do powstawania żylaków przyczynia się także zmniejszenie napięcia ścian żył pod wpływem starzenia się organizmu.


Żylaki kończyn dolnych mogą dotyczyć żył powierzchniowych, które są wprawdzie bolesne i szpecą nogi, ale rzadko prowadzą do poważnych powikłań zdrowotnych. Przebarwienia skóry lub owrzodzenia w okolicy żylaków są sygnałem, że żylakami zostały dotknięte żyły głębokie. Wówczas trzeba natychmiast udać się do lekarza – może bowiem dojść do utworzenia się skrzeplin i w konsekwencji skutkować zatorowością płucną, a to stanowi nawet zagrożenie życia.
Leczenie żylaków może być nieinwazyjne – stosuje się wówczas krioterapię (czyli zamrażanie) i skleroterapię (czyli wstrzyknięcie do światła żylaków specjalnego preparatu chemicznego) oraz inwazyjne, operacyjne. Istnieje również możliwość laserowego usuwania żylaków.
Jedną ze skutecznych metod leczenia, a także zapobiegania żylakom, jest tak zwana kompresoterapia, czyli leczenie za pomocą ucisku. Stosuje się przy tym uciskowe opaski, rajstopy, pończochy, podkolanówki czy skarpety przeciwżylakowe, dobrane indywidualnie dla każdego pacjenta.
Dodatkowym elementem takiego masażu uciskowego może być stosowanie Maści Końskiej Chłodzącej Forte firmy Herbamedicus Maść ta zawiera stężoną ilość ekstraktów z 25 ziół co gwarantuje skuteczniejsze działanie. Jest to przede wszystkim duże stężenie ekstraktu z kasztana końskiego. Ekstrakty te są źródłem tanin, które mają wpływ na zwiększenie elastyczności ścian naczyń krwionośnych i wspierają przepływ krwi. Ponadto poprawiają odpływ żylny, zapobiegając powstawaniu bolesnych obrzęków. Ważne jest również działanie przeciwzapalne. Po zastosowaniu Maści Końskiej Chłodzącej Forte czujemy wyraźne chłodzenie, które wspomaga krioterapię.


Stosowanie masażu uciskowego wraz z Maścią Końską chłodzącą jest bardzo skuteczną nieinwazyjną metodą spowalniającą rozwój przewlekłej niewydolności żylnej.


 

Zapisanie się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Powered by i-systems.pl