OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy

Ratunek na siniaki i stłuczenia

Każdy, kto uprawia jakiś sport wie doskonale czym są siniaki i stłuczenia oraz jak mogą one uprzykrzać nam życie. Czy to snowboard, paintball czy trenowanie jakiejś sztuki walki – prawie zawsze wracamy do domu obolali i potłuczeni. Siniak jest krwiakiem, czyli odmiennie zabarwioną skórą, która świadczy o powstaniu niewielkiego wylewu krwi do wnętrza ciała. Powstaje on na skutek uderzenia, stłuczenia bądź intensywnych ćwiczeń fizycznych. W wyniku urazu dochodzi do pęknięcia drobnych naczyń krwionośnych, z których krew „wylewa się” pod skórą.
Siniak po 7-10 dniach zwykle zostaje wchłonięty do krwiobiegu, co poprzedzone jest jego stopniowym blednięciem. Początkowo ciemnoczerwony zmienia barwę na siną, zielonkawą i żółtą. Zmiana koloru związana jest z rozkładem składników krwi, głównie hemoglobiny, barwnika czerwonych krwinek. Gdy już dojdzie do stłuczenie i chcesz zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia krwiaka przyłóż zimny okład, który spowoduje obkurczenie drobnych naczyń krwionośnych, co zapobiegnie rozprzestrzenianiu się krwiaka i zmniejszy odczuwany ból i wykonaj delikatny masaż w obolałym miejscu. Siniak zostaje zwykle samoistnie wchłonięty przez organizm w ciągu 7-10 dni. By przyspieszyć proces wchłaniania się siniaka warto sięgając po specjalistyczne preparaty, np. żele i maści na stłuczenia. Składnikami tych specyfików są zwykle wyciągi roślinne, m.in. z arniki górskiej, kasztanowca czy żywokostu, ułatwiające gojenie krwiaków. Idealnym preparatem jest Końska Maść Chłodząca firmy Herbamedicus . Maść ta jest unikatowym balsamem ziołowym wyprodukowanym z 25 ekstraktów ziołowych i roślinnych. Występuje ona w wielu pojemnościach. Są to opakowania 250ml, 500ml a także bardzo poręczne, zwłaszcza teraz w okresie ferii zimowych, 30ml saszetki. W momencie kiedy występuje nadmierna skłonność do powstawania siniaków (np. na skutek masażu) świadczyć to może o zaburzeniach układu krwionośnego i warto się wówczas udać do lekarza. O poradę warto się również zwrócić w przypadku, gdy krwiakowi towarzyszy ból oraz obrzęk, a także w przypadku, gdy krwiak jest rozległy.

Zapisanie się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Powered by i-systems.pl