OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy

Pierwsza pomoc przy stłuczeniach

Zimą, zaspy śnieżne, oblodzone chodniki i zamarznięty śnieg są niełatwą przeszkodą na naszej drodze. Musimy się przez nie przedzierać idąc do pracy, szkoły, sklepu. Spieszymy się, by jak najszybciej dotrzeć do celu i ogrzać się przy przysłowiowym kubku ciepłej herbaty.
Najtrudniej jednak jest osobom starszym, które również są zmuszone wyjść z domu, nawet w niepogodę. Wystarczy chwila nieuwagi, upadek, lekkie uderzenie, by doszło do kontuzji lub stłuczenia, a nawet złamania ręki czy nogi.
Stłuczenia są bardzo bolesne i ograniczają naszą aktywność. W wyniku stłuczenia (kończyny, barku, głowy) na skutek uderzenia o twardy przedmiot lub podłoże zostają uszkodzone niewielkie naczynia krwionośne, prowadząc do podskórnych krwotoków. W zależności od intensywności krwawienia powstaje niewielki siniak albo krwiak. Stłuczenia nie są jednak odczuwalne od razu. Bywa, że się uderzymy, a ból pojawi się kilka dni później.


Aby tego uniknąć, po stłuczeniu trzeba od razu działać!
Od razu, kiedy tylko się uderzymy, do bolącego miejsca należy przyłożyć torebkę z lodem. To zapobiegnie obrzękowi. Poza tym zimno zmniejsza ból po urazie i obkurcza naczynia krwionośne, ograniczając wyciek krwi. Będzie to pierwsza doraźna pomoc po doznaniu urazu. Nie przykładajmy jednak kostek lodu bezpośrednio do skóry, bo to mogłoby spowodować odmrożenie. Uczyńmy to przez ręcznik albo torebkę foliową. Nie trzymajmy zimnego okładu dłużej, niż 15 minut.
Pamiętajmy również, aby w pierwszych chwilach po stłuczeniu nie wykonywać gwałtownych ruchów. Takie zachowanie mogłoby pogłębić kontuzję i przysporzyć większych kłopotów. Popularny jest też okład z ciepłych ugotowanych liści kapusty. Z takiego okładu korzystały nasze babcie. Łagodzi on ból i zapobiega obrzękowi. Taki okład trzymajmy w miejscu stłuczenia przez około 45 minut.
Gdy nie mamy czasu na okłady, doskonałym rozwiązaniem na stłuczenia i drobne urazy jest posmarowanie skóry Końską Maścią Chłodzącą firmy Herbamedicus Jej unikalny skład 25 ziół może przynieść natychmiastową ulgę. Oddziałuje na układ naczyniowy, zwiększa odpływ żylny i elastyczność ścianek naczyń krwionośnych.
W momencie kiedy przygotowujemy się do wyjazdu na ferie należy pamiętać, że na stoku nie trudno o wypadek, i że warto do plecaka zapakować Końską Maść Chłodzącą w saszetce 30 ml. Nie zabiera ona dużo miejsca, a w momencie kiedy dojdzie do upadku, znajdzie się pod ręką i przyniesie pomoc.
Po takich zabiegach szybko zapomnisz o stłuczeniu.

Zapisanie się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Powered by i-systems.pl