OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy
Nowość Polecany

Oliwa BIO GREEN WYSOKOFENOLOWA BIO niefiltrowana 500 ml

Cena:
79,00 zł (z VAT)
Ilość:
Dostępność:
2 szt.

Darmowa wysyłka dla zamówień powyżej 200 zł

Oliwa BIO GREEN WYSOKOFENOLOWA BIO NIEFILTROWANA 0.5L

Najwyższa ilość polifenoli, a zwłaszcza OLEOCANTAL (oleokantal) zależy nie tylko od sposobu zbierania, rodzaju skrzyń czy worków przy zbiorach, ale bardzo istotne są również czas transportu między gajem oliwnym a młynem, temperatura tłoczenia, rodzaj młyna czy przechowywanie. Bardzo ważną rolę odgrywa różnorodność drzew oliwnych i wczesny czas zbiorów (w połowie października).

Ustalono, że polifenole, zwłaszcza OLEACEIN (oleaceina) – ma podobny skład chemiczny jak dobrze znany lek przeciwzapalny ibuprofen.

Nasza oliwa z oliwek nie przypomina innych popularnych oliw z oliwek. Produkujemy go tylko z jednej odmiany (Lianolia 100%) z zielonych oliwek i nie jest filtrowana (jest czystym sokiem z oliwek). Pierwiastki śladowe, które są odpowiedzialne za mętny wygląd nadają produktowi charakterystyczny naturalny smak soku.

Wybrane aspekty zdrowotne ze względu na bardzo wysoką zawartość tokoferoli, oleokantalu i oleaceiny – potwierdzone badaniami naukowymi (wielokrotnie przekraczają normy europejskie EU432/2012).

  • wpływają korzystnie na profil lipidowy,
  • obniżają zawartość trójglicerydów, cholesterolu całkowitego, cholesterolu frakcji LDL I VLDL oraz wolnych kwasów tłuszczowych
  • działają antyarytmicznie
  • mają korzystny wpływ na ciśnienie krwi
  • działają antyagregacyjnie, czyli przeciwzakrzepowo
  • wykazują korzystny wpływ na śródbłonek naczyń
  • oddziaływują przeciwzapalnie
  • pomaga przy kamicy żółciowej, nieżycie i owrzodzeniu żołądka oraz zaparciach.

Zawarte w niej przeciwutleniacze, zapobiegają tworzeniu się wolnych rodników i w ten sposób, wzmacniając błony komórkowe, przeciwdziałają procesom starzenia się.

Health Claim (EU432/212)

Rozporządzenie Komisji (UE) 432/2012 zawiera szereg wymogów, które muszą spełnić producenci, aby móc zgodnie z prawem reklamować korzyści zdrowotne polifenoli w swojej oliwie z oliwek oraz używać oznaczenie Health Claim . Fakt, że polifenole z oliwy z oliwek pomagają chronić lipidy we krwi przed stresem oksydacyjnym – fizjologicznym obciążeniem organizmu, które może prowadzić do mutacji DNA oraz chorób takich jak nowotwory, choroby serca i krwi, cukrzyca czy zaburzenia neurodegeneracyjne – jest dobrze udokumentowany.

Według norm europejskich korzyści te pojawiają się, kiedy dzienne spożycie oliwy z oliwek wynosi co najmniej 20 g, pod warunkiem że dawka ta zawiera przynajmniej 5 mg hydroksytyrozolu i jego pochodnych. Oliwa Bio Green posiada 23,6mg hydroksytyrozolu i jego pochodnych w 20g oliwy. Przekracza więc tą normę prawie 5-krotnie !

SUMA POLIFENOLI: 1182 mg/kg

*
*
*
*
*
*
*

Opinie klientów (0)

Zapisanie się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Powered by i-systems.pl