OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy

Nigdy więcej opuchniętych nóg

Obrzęki są pierwszym sygnałem, że w organizmie dzieje się coś złego. Pojawiają się gdy w tkankach gromadzi się za dużo płynu. Często sami na nie pracujemy, siedząc godzinami przed telewizorem lub komputerem, prowadząc przez wiele godzin samochód lub przegrzewając się. Ich sprzymierzeńcem są nieprzespane noce, picie wieczorem dużej ilości alkoholu. Obrzęki nóg są skutkiem przesiąkania wody, pochodzącej z krwi, do tkanek poprzez ścianę naczyniową. Przyczyną obrzęków może być niewydolność komór serca, zaburzenia krążenia żylnego i limfatycznego. Puchnięciu stóp sprzyja też obniżone stężenie białek w surowicy krwi, które towarzyszy chorobom nerek lub niedożywieniu. Dużego obrzęku stóp i nóg nie sposób nie zauważyć. By nie przegapić mniejszego, warto zrobić prosty test- należy palcem ucisnąć skórę na kości piszczelowej. Jeżeli powstały dołek będzie się utrzymywał przez kilka sekund, to znak, że noga jest obrzęknięta.


Pamiętaj, gdy masz opuchnięte nogi należy:

  • siedzieć z nogami wspartymi o podwyższenie,
  • ograniczyć spożycie soli, która zatrzymuje wodę,
  • zrezygnować z ciasnych skarpet, które utrudniają swobodny odpływ krwi,
  • ograniczyć gorące kąpiele, ponieważ w wysokiej temperaturze żyły rozszerzają się i zalega w nich krew.
  • jak najwięcej spacerować i wykonywać proste ćwiczenia, aby pompa mięśniowa mogła odprowadzić krew z nóg w kierunku serca.

Dolegliwości związane z puchnięciem stóp i nóg można też łagodzić preparatami zawierającymi wyciąg z kasztanowca, który podwyższa elastyczność naczyń krwionośnych, zwiększa szybkość krążenia i przepływu krwi żylne, oraz arniki, która wzmacnia i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, działa przeciwzakrzepowo oraz poprawia krążenie krwi. Właśnie taki balsam w swojej ofercie ma firma Herbamedicus. Jest to Końska Maść Chłodząca , która zawiera 25 leczniczych ziół, wśród nich właśnie arnikę górską, kasztanowiec zwyczajny, żywokost lekarski czy nagietek lekarski. Maść ta przynosi silne orzeźwienie, wyraźną ulgę podczas uczucia „ciężkich nóg”, zmniejsza opuchliznę. Gdy opuchlizna nóg jest bardzo duża i zaczynają pojawiać się żylaki, polecamy Końską Maść Chłodzącą FORTE. W jej składzie znajdziemy te same zioła o zwiększonym stężeniu. Jej działanie jest szybsze, mocniejsze i skuteczniejsze.

Zapisanie się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Powered by i-systems.pl