OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy
Nowość Polecany

Olejek eteryczny - Tymianek 100 %, 10 ml Ziółko

Cena:
99,00 zł (z VAT)
Ilość:
Dostępność:
39 szt.

Darmowa wysyłka dla zamówień powyżej 200 zł

Olejek z tymianku
Dobroczynne właściwości tymianku są znane od wielu lat. Olejek z tej rośliny ma wszechstronne zastosowanie. Najbardziej znany jest ze swoich właściwości antyseptycznych i antybakteryjnych. Łagodzi również dolegliwości bólowe, a także działa wykrztuśnie. Dzięki temu stosowanie olejku z tymianku podczas choroby pomaga skrócić jej czas i znacznie zmniejszyć dolegliwości. To jednak nie wszystko – czysty olejek eteryczny z tymianku ma o wiele szersze zastosowanie.
Tymianek – roślina o naukowo udowodnionym działaniu antywirusowym!
Olejek tymiankowy był powszechnie stosowanym lekarstwem w medycynie ludowej. Dziś nadal cieszy się ogromną popularnością i jest często wykorzystywany nie tylko wspomagająco w leczeniu infekcji bakteryjnych i wirusowych, ale nawet zamiast środków farmakologicznych. Jednym z ważniejszych składników olejku tymiankowego jest tymol, który został zidentyfikowany jako środek przeciwko wirusowi grypy typu A i paragrypy typu 3. Jego działanie antywirusowe zostało udowodnione dzięki badaniom przeprowadzonym w kontrolowanych warunkach:
• w stężeniu 0.3%, olejek eteryczny z tymianku w 100% hamuje wzrost wirusa H1N1 typu A. Typ A wirusa zalicza się do wirusów odpowiadających za tzw. sezon grypowy.
• wykazuje działanie przeciwko wirusowi HSV-1
• wykazuje działanie przeciwko wirusowi HSV-2
Olejek z tymianku: działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze
Właściwości antywirusowe olejku tymiankowego to nie wszystko, oprócz tego wykazuje on właściwości zwalczające również bakterie. To działanie również zostało potwierdzone w toku badań. Olejek tymiankowy wykazuje działanie przeciwko:
• patogenom – Streptococcus pyogenes, Streptococcus mutans, Candida albicans, Porphyromonas gingivalis, Aggregatibacter actinomycetemcomitans – wywołującym choroby jamy ustnej

• grzybom Candida albicans i Candida glabrata

• bakteriom – Bacillus cereus, Bacillus subtilis, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Streptococcus faecalis, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Proteus vulgaris, Pseudomonas aeruginosa, Salmonella typhi Ty2

• bakteriom – E. faecalis, P. aeruginosa

Olejek z tymianku a infekcje górnych dróg oddechowych
Olejek eteryczny z tymianku jest również pomocny w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Badania pod tym kątem przeprowadzono na myszach, a ich wyniki potwierdzają, że zmniejsza on nad reaktywność zapalną dróg oddechowych.
Zastosowanie olejku tymiankowego na skórę i włosy
Właściwości olejku tymiankowego nie ograniczają się jedynie do łagodzenia przebiegu infekcji. Olejek z tej rośliny jest również dość powszechnie wykorzystywany w łagodzeniu różnych dolegliwości skórnych. Jak można wykorzystać olejek z tymianku do pielęgnacji problemowej skóry?
Antyseptyczne działanie olejku z tymianku jest nieocenione w leczeniu ropni, trądziku, oparzeń, a także karbankuł, egzemy, wrzodów czy cellulitu. Olejek sprawdza się również doskonale w pielęgnacji skóry skłonnej do przetłuszczania się.
Oprócz tego olejek tymiankowy wykazuje działanie:
• antybakteryjne przeciwko patogenom związanym z występowaniem trądziku, takim jak S. epidermidis czy P. acnes
• przeciwko gram-ujemnym patogenom związanym z występowaniem chorób skóry takim jak E. coli
• przeciwko takim dermatofitom jak T. erinacei, T. mentagrophytes, T. rubrum, T. schoenleinii, T. tonsurans, T. mentagrophytes, T. tonsurans, T. rubrum, E. floccosum, M. canis.
Pozostałe właściwości olejku tymiankowego
Zastosowanie olejku eterycznego z tymianku jest tak szerokie, jak wiele jest jego właściwości. Oprócz działania antyseptycznego, przeciwwirusowego i przeciwgrzybiczego, olejek z tej rośliny działa:
• uspokajająco;
• rozkurczowo;
• wiatropędnie;
• żółciopędnie;
• odkażająco;
• pobudzająco na czynność serca oraz ośrodek oddechowy;
• wykrztuśnie – rozrzedza śluz zalegający w drogach oddechowych, a także
• rozkurcza tchawicę i oskrzela.
Dodatkowo olejek tymiankowy wykazuje skuteczne działanie przeciwbólowe i jest pomocny w leczeniu bólu mięśni i stawów, a także przy nerwobólach. Należy wcierać go w obolałe miejsca w postaci rozcieńczonej. Można wykorzystać go również do płukania gardła i jamy ustnej, w celach odkażenia.

Jak stosować olejki eteryczne?
Oferujemy Państwu wyjątkowo silne substancje chemiczne pochodzenia roślinnego, dlatego aby uniknąć podrażnień należy stosować je z uwagą i po odpowiednim rozcieńczeniu. Najpopularniejsze metody stosowania olejków to:
• inhalacje – dodajemy kilka kropli do miski z gorącą wodą lub inhalatora i wdychamy parę wodną z substancjami aktywnymi
• kąpiele – w zależności od olejku dodajemy kilka kropli do wody i zażywamy leczniczej kąpieli
• masaże – po rozcieńczeniu w oleju bazowym wcieramy go w odpowiednich proporcjach w zależności od olejku
Jak korzystać z opakowań?
Olejek można pobrać za pomocą dołączonej pipety po odkręceniu buteleczki lub strzykawką przez membranę. Sposób z wykorzystaniem membrany zapewnia większą sterylność użytkowania.
Przechowywanie
Produkt przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnym i ciemnym miejscu, z dala od bezpośredniego dostępu do światła.

*
*
*
*
*
*
*

Opinie klientów (0)

Zapisanie się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Powered by i-systems.pl