OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy

MAGNEZ - minerał niezbędny w życiu każdego sportowca

Magnez to minerał , który odpowiedzialny jest za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowo-mięśniowego. Pełni ważną rolę w tworzeniu energii, której w dużych ilościach do pracy potrzebują zarówno mięśnie, jak i mózg. To organy, które w naszym ciele pracują najbardziej intensywnie, dlatego najsilniej odczuwają niedobór magnezu.Skurcze mięśni są objawem niedoboru magnezu.
Z nagłym skurczem mięśni, na przykład łydki albo ramienia w prosty sposób można sobie poradzić. Wystarczy intensywnie poruszać palcami nóg, zrobić masaż albo gorący kompres. By skurcze bolesne i dokuczliwe przestały zaskakiwać, trzeba zadbać o właściwy poziom magnezu w organizmie. Na utratę magnezu w organizmie bardzo duży wpływ ma stres oraz ciężkie treningi, gdyż minerał ten przekłada się na energię i pracę mięśni podczas ćwiczeń. Obniżona zawartość magnezu w organizmie prowadzi do skurczów: mięśni (na przykład łydek), naczyń wieńcowych i mózgowych. W efekcie może to doprowadzić do nadciśnienie, przyspieszonej, arytmicznej pracy serca i uderzeń gorąca. Wszystko to przekłada się na jakość i wydajność ćwiczeń, które wykonujemy.
Chcąc osiągnąć sukcesy w sporcie, a jednocześnie dbać o zdrowie, nie powinniśmy zapomnieć o dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości magnezu. Doskonałym rozwiązaniem jest oczywiście wysokozmineralizowana woda oraz spożywanie zielonych części roślin, kaszy gryczanej, soi,roślin strączkowych oraz orzechów. Codzienną dietę warto uzupełniać suplementami diety, które zawierają magnez i witaminę B6, która ułatwia wchłanianie się pierwiastka w organizmie. Dodatkowo po wysiłku fizycznym warto posmarować ciało Końską Maścią SPORT Relax firmy Herbamedicus Jest to balsam ziołowy stworzony specjalnie dla aktywnych sportowców, z dodatkiem magnezu. Balsam należy stosować po wysiłku fizycznym, najlepiej po umyciu. Wystarczy nanieść odpowiednią ilość balsamu na partie mięśniowe i lekko wmasować. Działanie chłodzące maści pomaga dokładnie rozkurczyć mięśnie, wywołuje uczucie rozluźnienia i pomaga w szybszej regeneracji. Składnikami balsamu są ekstrakty roślinne np. żywokost, który działa korzystnie na stłuczenia i siniaki, natomiast wyciąg z kasztanowca, ekstrakt z arniki, olejek cynamonowy i eukaliptusowy stanowią szerokie spektrum substancji oddziałujących przeciw zmęczeniu mięśni oraz systemu naczyniowego. Regularny masaż balsamem SPORT Relax rozluźnia napięcie mięśniowe oraz redukuje przeciążenie. Kompleks magnezu z wyciągami z grążelu i lotosu pomaga w zapobieganiu skurczom mięśni.

Zapisanie się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Powered by i-systems.pl