OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy

Lecznicze właściwości torfu, kasztana, jałowca, żywokostu

Ziołolecznictwo zajmuje bardzo ważne miejsce w medycynie konwencjonalnej, należy również do jednej z najstarszych metod leczenia. Wiedza o właściwościach zdrowotnych roślin rozwijana jest już od średniowiecza. W dzisiejszych czasach coraz częściej sięgamy po naturalne preparaty, które często pomagają w leczeniu konwencjonalnym, a nie rzadko okazują się skuteczniejsze od lekarstw kupowanych w aptekach.


Torf (Peat extract) –nazywany również borowiną, w tradycyjnym lecznictwie uzdrowiskowym stosowany jest do rozgrzewania skóry. To właśnie rozgrzewające właściwości torfu przynoszą ulgę przy obciążeniach mięśniowych, po aktywności sportowej, po urazach lub przy procesach degeneracyjnych układu ruchu. Głównym składnikiem torfu jest woda, jednak to dzięki wysokiemu stężeniu substancji mineralnych takich jak siarczany magnezu i potasu, oraz kwasów huminowych torf jest odpowiedni jako kuracja wspomagająca w chorobach reumatycznych oraz osteoporozie. Substancje zawarte w torfie, takie jak magnez, cynk i krzem, korzystnie działają również w pielęgnacji cery problematycznej. W konsekwencji działają kojąco na skórę i utrzymują ją w dobrym stanie. Właściwości kosmetyczne torfu doceniała już Kleopatra, a właściwości lecznicze były dobrze znane starożytnym Grekom.
- Kasztan (Aesculus Hippocastanum extract) – substancjami aktywnymi pozyskiwanymi z kasztana są aescin, taniny i glikozydy flawonowe. Substancje te wpływają na zwiększenie elastyczności ścian naczyń krwionośnych, zwiększają szybkość obiegu, przepływ żylny i ograniczają tworzenie się obrzęków. Posiadają właściwości przeciwzapalne i działanie wspomagające gojenie. Najwięcej substancji aktywnych zawierają świeże, niedojrzałe nasiona. Ale przy produkcji wyciągu używa się też kwiatów, liści, owoców i kory kasztanowca.
- Żywokost lekarski (Symphytum Officinale extrakt) – wykorzystanie żywokostu lekarskiego zostało udokumentowane już przez Greków i Rzymian w II wieku n.e. W średniowieczu był używany głównie jako pomoc w leczeniu złamań w postaci okładu. Głównym składnikiem żywokostu jest alantoina, która pomaga w regeneracji, czynnie wpływa na odnowę komórkową oraz eliminuje poczucie zmęczenia. Wyraźnie wspomaga leczenie stanów pourazowych. Żywokost zawiera również garbniki, substancje śluzowe, polifenole, skrobię. – Jałowiec (Juniperus Communis Oil) – uaktywnia system limfatyczny, czym wspomaga usuwanie substancji toksycznych. Czynnie przyspiesza regenerację zmęczonych mięśni. Zwiększa ukrwienie naskórka. Owoce jałowca stosuje się w leczeniu obrzęków w wyniku słabego krążenia krwi.


To właśnie mieszanka tych składników została skomponowana w unikalny balsam torfowy Unicatum Chondro firmy Herbamedicus. Preparat ten został stworzony na podstawie tradycyjnej szwajcarskiej receptury o potwierdzonym działaniu jako kosmetyk wspomagający codzienną pielęgnację. Zbilansowany skład balsamu torfowego Unicatum gwarantuje silne działanie o szerokim spektrum. Stosowany jest przy dolegliwościach pleców, kolan, ramion oraz mięśni. Kosmetyk ten należy aplikować na oczyszczoną skórę, wystarczy wmasować niewielką ilość. Regularne stosowanie zwiększa jego skuteczność. Dla poprawy efektywności można wykorzystywać jako okład.

Zapisanie się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Powered by i-systems.pl