OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy

Inhalacje – sposobem na przeziębienie

Współcześnie coraz częściej sięgamy po naturalne formy leczenia kataru i przeziębienia. Inhalacje są jednym ze sposobów medycyny naturalnej, które w łagodny sposób przywracają zdrowie i mogą idealnie pomóc zwalczyć wodnisty katar i uczucie zatkania nosa. Metoda ta polega na wdychaniu rozpylonego środka leczniczego.
Metoda leczenia z zastosowaniem naturalnych olejków eterycznych, najczęściej w postaci inhalacji, kąpieli , okład­ów (kompresów) i masaży, nosi nazwę aromaterapii. Polega ona na wykorzystaniu leczniczych właściwości olejków eterycznych. Szczegółowe badania wykazały, że olejki eteryczne w zależności od składu mogą działać przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i odkażająco. Idealnym lekarstwem na katar i przeziębienie jest Borsucza Maść firmy Herbamedicus Zawiera ona zbilansowaną mieszankę ziół, która ma na celu zastąpić niedostępne dziś sadło z borsuka, które w tradycyjnej medycynie ludowej było stosowane jako balsam na klatkę piersiową dla lepszego odkrztuszania przy grypie i przeziębieniu. Stosowanie Borsuczej Maści na skórę poprawia jej ukrwienie, przyspieszają regenerację i reguluje wydzielanie substancji. Okazuje się również, że z uwagi na zapach oddziaływuje również na naszą psychikę – łagodzi stany depresji i zmęczenia, a poprawiając nastrój przyczynia się do łatwiejszego znoszenia objawów chorobowych. Nacieranie klatki piersiowej Maścią poleca się szczególnie wieczorem przed snem. Można również użyć na skronie i nos. Ze względu na to, że Maść Borsucza nie zawiera kamfory można ją stosować już u małych dzieci (od lat 3). Preparat ten można zastosować również do inhalacji parowej. Wystarczy niewielką ilość Maści rozpuścić w przegotowanej wodzie. Taki zabieg powinien trwać nie dłużej niż 15 minut. Do wykonania inhalacji potrzebny jest inhalator, ale jeżeli nie posiadamy go w domu wystarczy na przykład miska oraz ręcznik w celu nakrycia głowy. Opary należy głęboko wdychać nosem, a ustami wydychać. To właśnie dzięki temu płuca opróżniają się z zarazków. Ważnym jest to, aby nie tracić pary wodnej, która zawiera cenne składniki. Zioła mają działanie rozkurczające, odkażające, a także wykrztuśne. Ponadto ułatwiają ukrwienie i oddychanie. Inhalacje to prosty i tani sposób na przeciwdziałanie przeziębieniu a przypadku choroby na szybsze wyleczenie. Pamiętajmy, że oprócz tego sprzyjają dobremu samopoczuciu i przyczyniają się do polepszenia naszego stanu zdrowia.

Zapisanie się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Powered by i-systems.pl