OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy

Glukozamina dla cierpiących na choroby zwyrodnieniowe stawów

Zwyrodnienie stawów często utożsamiane jest z chorobą, z którą zmagają się osoby starsze. Nie da się jednak zaprzeczyć, że problemy ze stawami dotykają coraz młodszych pacjentów. Naturalne wydaje się więc poszukiwanie rozwiązań, które pozwalają zarówno na ich leczenie, jak i na zapobieganie dalszemu rozwojowi zmian zwyrodnieniowych.
Do niedawna wśród lekarzy dominowało przeświadczenie o tym, że zmiany zwyrodnieniowe powinny być leczone wyłącznie objawowo. Zakładano, że skoro chrząstka stawowa się nie regeneruje, nie ma powodu do tego, aby koncentrować się na wysiłkach mających na celu przywrócenie jej dawnych właściwości. Podobne leczenie rzeczywiście łagodziło dolegliwości bólowe, sprawiało jednak, że pacjenci nieustannie musieli zmagać się z problemami poważnie utrudniającymi im normalne funkcjonowanie. Chrząstka stawowa ze swoją dużą odpornością na tarcie przyczynia się do tego, że intensywny wysiłek nie ma zgubnego wpływu na kości. Pomaga też w absorbowaniu wstrząsów, dzięki czemu można biegać, pływać lub jeździć na rowerze Należy pamiętać o skłonności chrząstki do “wycierania się” oraz to, że trudno liczyć na to, że dojdzie do jej regeneracji. Co ważne, uszkodzenie chrząstki stawowej nie musi być wcale procesem gwałtownym, a w przypadku osób uprawiających sport najczęściej dochodzi do niego na skutek kolejnych mikrourazów, z których nie zdają sobie one nawet sprawy. Problemy ze stawami nie dotykają wyłącznie sportowców. Doświadczają ich również osoby starsze, które często muszą zmagać się z tego tytułu nie tylko z przejmującym bólem, ale również z wyjątkowo poważnymi trudnościami z poruszaniem się. W ich przypadku przyczyną problemów ze stawami jest przede wszystkim wiek. Glukozamina występuje w swojej naturalnej postaci nie tylko w chrząstkach stawowych, ale również w wiązadłach oraz ścięgnach. Suplement diety od firmy Herbamedicus Arthrorevital Complex h to unikalna, szwajcarska odżywka dla stawów. Jako jedyny taki preparat, zawiera 14 składników wpływających na sprawność Twoich stawów! Oryginalna receptura tego preparatu została stworzona na podstawie najnowszych odkryć współczesnej nauki i wzbogacona o takie składniki jak glukozamina, chondroityna oraz żelatyna farmaceutyczna. Zawiera ona również wyważony kompleks 11 ekstraktów ziołowych, tj.skrzyp polny, poziewnik pstry, rdest ptasi, podagrycznik pospolity, wierzbownica, ostropest plamisty, tarczyca bajkalska. Nie powinniśmy zwlekać z włączeniem glukozaminy do naszej diety aż do czasu, w którym zaczniemy odczuwać poważne problemy ze stawami. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że niektórych zmian zwyrodnieniowych rzeczywiście nie da się zatrzymać, dobrze więc, jeżeli relatywnie szybko zdecydujemy się na działania profilaktyczne. Naturalnym wydaje się więc dążenie do tego, aby uzupełniać dietę o ten składnik. 

Zapisanie się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Powered by i-systems.pl