OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy

Gdy siedzenie sprawia ból

Ból, krwawienie czy dokuczliwe pieczenie w okolicy odbytu mogą być objawami hemoroidów. Badania wykazują, że hemoroidy są chorobą cywilizacyjną, która dotyka osoby w młodszym wieku jak i starsze. Choroba ta powszechnie uważana jest za wstydliwy problem, gdyż powstaje w intymnej części ciała.


Wiele osób boryka się z tą bolesną i nieprzyjemną chorobą, bardzo często nie wiedząc czym są hemoroidy i jak powstają. Hemoroidy są to naczyniowe sploty wypełnione krwią. Splot znajduje się ok. 3-4 cm powyżej odbytu, w kanale odbytu. Termin ,,hemoroidy” pochodzi z greki i oznacza krwawienie. Hemoroidy kurcząc się i rozkurczając pomagają w wypróżnianiu się i odpowiadają za szczelność odbytu. Żylaki odbytu powstają, gdy błona śluzowa pokrywająca hemoroidy zaczyna ulegać rozciągnięciu. Dochodzi wówczas do zalegania krwi w połączeniach tętniczo-żylnych i hemoroidy zaczynają krwawić, powiększać się i w dalszym etapie wypadać na zewnątrz odbytu.
Przyczyny powstawania hemoroidów są bardzo różne. Mogą to być uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowa dieta, zaparcia jak i siedzący tryb życia. Prawdopodobieństwo wystąpienia hemoroidów zwiększają również następujące czynniki:

 • wiek (zachorowalność wzrasta u osób po 50. roku życia)
 • siedząca tryb życia lub praca wymagająca długotrwałego stania (pracownicy biurowi, kierowcy, ekspedientki)
 • częste zaparcia
 • dieta uboga w błonnik
 • otyłość
 • ciąża i przebyty niedawno poród

 • Typowe objawy choroby hemoroidalnej to: świąd i pieczenie w okolicy odbytu, niewielkie krwawienie towarzyszące wypróżnianiu się (krew jasnoczerwona), wysięk, śluz w odbycie a także uczucie niepełnego wypróżniania. Bardzo często dochodzi do występowania kilku objawów jednocześnie. Najczęściej stosowanym i znanym sposobem leczenia hemoroidów była metoda farmakologiczna, nie zawsze wskazana ze względu np. na interakcje z przyjmowanymi lekami bądź alergie. W przypadku choroby bardziej zaawansowanej bywa podejmowana interwencja chirurgiczna. Procedury chirurgiczne jako metoda inwazyjna (ponad to bolesna i kosztowna) nie są wskazane dla wszystkich pacjentów. Istnieje całkowicie naturalna metoda leczenia hemoroidów- krioterapia miejscowa. Leczenie zimnem jest skutecznym, niefarmakologicznym sposobem, dostępnym dla wszystkich pacjentów, także alergików, osób starszych i kobiet w ciąży. Metoda krioterapii ma również zastosowanie w przypadku pacjentów, co do których nie udało się uniknąć interwencji chirurgicznej. W ich przypadku, krioterapia przyśpiesza gojenie się i rekonwalescencję oraz zapobiega nawrotom choroby. Krioterapia wkładką Anurex jest metodą prostą i bardzo skuteczną, którą może stosować każdy w dowolnych warunkach domowych. Krioterapia hemoroidów wkładką Anurex jest metodą w 100% naturalną, bez użycia jakichkolwiek środków farmakologicznych, substancji chemicznych. Jej ideą jest zastosowanie zimna bezpośrednio na hemoroidy, co przynosi natychmiastową ulgę w bólu i świądzie oraz zmniejsza obrzęk i krwawienie. Użycie wkładki nie powoduje żadnych efektów ubocznych ani też reakcji alergicznych. Ulga odczuwana jest już w ciągu kilku minut od momentu zastosowania. Stosowanie wkładki Anurex w przeciągu 2 tygodni zazwyczaj eliminuje całkowicie symptomy hemoroidalne. Skuteczność wykazana w badaniach klinicznych sięga 95%. Anurex jest wykonany z wysokogatunkowego plastiku do zastosowań medycznych. Ma kształt cylindrycznej tubki i wielkość małego palca. Zawiera płyn chłodzący, dzięki czemu wkładkę można wielokrotnie zamrażać i rozmrażać. Płyn jest szczelnie zamknięty w cylindrze Anurexu i w trakcie zabiegu nie ma bezpośredniego kontaktu z ciałem pacjenta, a służy jedynie do magazynowania i oddawania zimna. Anurex w opakowaniu ochronnym należy przed użyciem schłodzić przez co najmniej 2 godz. w zamrażalniku domowej lodówki. Proces oziębiania hemoroidów powoduje zlikwidowanie bólu, swędzenia, zahamowanie krwawienia i zredukowanie obrzęków. Stosowanie wkładki Anurex powoduje rekuperację struktur hemoroidów i całkowite zaleczenie. W trakcie stosowania wkładki nie zachodzi potrzeba używania innych środków medycznych. Anurex może być stosowany bez ograniczeń wszędzie tam, gdzie inne konwencjonalne metody leczenia nie mogą być zastosowane lub nie dają pożądanych efektów. Każdorazowe użycie wkładki zajmuje 6-10 minut i może być powtarzane tak często, jak jest to potrzebne.


  Zapisanie się do newslettera

  Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

  Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
  Powered by i-systems.pl