OK

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej

Facebook
0 prod. 0,00 Do kasy

Apteczka na wakacyjny wyjazd

Rozpoczął się już wakacyjny ruch. Dzieci wyjeżdżają na kolonie, rodziny na wczasy, młodzi podróżnicy w tropiki. Każdemu z nich zdarza się czegoś zapomnieć, a to szczoteczki do zębów, a to ulubionej koszulki czy kapci na zmianę. W ferworze pakowania należy pamiętać o apteczce, która powinna być nieodłącznym elementem bagażu wakacyjnego.
Nigdy nie wiemy co może nam się stać podczas pobytu na wczasach. Infekcje, przeziębienia, różnego rodzaju bóle, urazy i inne dolegliwości ze zdrowiem nie baczą na nasz urlop – dlatego dobrze jest zabezpieczyć się na wszelki wypadek, zabierając ze sobą niezbędne leki, środki i akcesoria medyczne, tak aby dolegliwości ze zdrowiem nie zepsuły nam wymarzonego urlopu i wczasów.
Zawartość apteczki na wakacje powinna być uzależniona od charakteru wyjazdu, miejsca, w którym spędzamy wczasy, zagrożeń, które mogą na nas czyhać w danym miejscu i aktualnego stanu naszego zdrowia.
Oprócz leków, które przyjmujemy na stałe, do wakacyjnej apteczki należy wziąć leki przeciwbólowe, gdyż ból głowy, ból zęba, bóle miesiączkowe i inne tego typu dolegliwości mogą skutecznie zepsuć nawet najwspanialsze wakacje. Z tego względu warto mieć zawsze w bagażu leki działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
Nie można zapomnieć l lekach i preparatach na przeziębienia i infekcje. Doskonałym rozwiązaniem jest Borsucza Maść Herbamedicus która zawiera harmonijnie wyważoną mieszankę 20 rodzajów ekstraktów ziołowych, dzięki którym złagodzisz objawy przeziębienia jakimi są kaszel oraz zatkany nos. Pomaga w rozluźnieniu dróg oddechowych jaki i mięśni zmęczonych kaszlem.
Ważnym elementem apteczki są leki i preparaty na dolegliwości żołądkowe., tj. krople żołądkowe, węgiel na biegunkę czy preparat przeciwko chorobie lokomocyjnej.
Nie zapomnijmy o środkach odstraszających owady jaki w sprayu lub kremie oraz o środkach łagodzące skutki ukąszeń. W naszym asortymencie mamy rewelacyjne rozwiązanie na ukąszenia jakim jest Końska Maść chłodząca w saszetce 30ml. . Jest to bardzo wygodna forma naszej tradycyjnej Końskiej Maści, której wygodne opakowanie zmieści się w każdej apteczce i będzie służyło całej rodzinie. Warto też mieć przy sobie wapno – przydatne w wypadku wystąpienia reakcji alergicznej w wyniku ukąszenia.
Przydadzą się nam także bandaż, jałowe opatrunki, różnego rodzaju plastry, środki odkażające, np. woda utleniona lub gaziki nasączone spirytusem do dezynfekcji ran, preparat na stłuczenia i skręcenia, maść lub żel przeciwzapalny i przeciwbólowy- tutaj także pomoże nasza Końska Maść, oraz preparat na poparzenia, o którym pisałam w poprzednim poście
Niezbędne będą nożyczki, termometr oraz chusteczki higieniczne. Należy pamiętać o tym, aby apteczka była przechowywana w miejscu gdzie nie dotknie jej wilgoć, słońce czy też gdzie może zostać uszkodzona mechanicznie.


Ważne by przed spakowaniem leków do bagażu zawsze sprawdzić datę ich przydatności.


Tak spakowana apteczka przyda się zawsze i każdemu. Uratuje niejedne wakacje, które zmącone kilkudniowymi dolegliwościami, z dobrą apteczką pod ręką mogą okazać się całkiem udane.

Zapisanie się do newslettera

Otrzymuj informacje o nowościach i promocjach wprost do Twojej skrzynki e-mailowej:

Copyright © herbamedicus.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Powered by i-systems.pl